В Япония след 11 години жителите на част от най-засегната зона край атомната централа "Фукушима" получиха разрешение да се върнат по домовете си.
Заради високата радиация в района за тях все още беше в сила заповедта за евакуация, издадена на 11 март 2011 г. Да се завърнат могат 82 жители от 30 домакинства. Само осем души от четири семейства обаче са заявили, че искат да живеят в старите си домове.
Около 300 квадратни километра около атомната централа все още се водят за "опасна за живеене зона".
Влак с 200 пътници и без работещ климатик блокира в Италия по време на горещините
ДР Конго затяга правилата за пътувания, след като във Франция бе регистриран случай на ебола
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра