До края на този месец, или началото на другия, всеки един клиент на "Топлофикация" трябва да бъде уведомен и да получи съобщение – каква сума трябва да му бъде върната, която всъщност е надвзета, посочи в Сутрешния блок на БНТ Валентин Николов, който е председател на комисията по енергетика в парламента.
"За всеки един клиент ще бъде сметното каква сума ще се върне", посочи той.
По думите му КЕВР трябва да проверява дали топлофикациите коректно изчисляват сумите, които трябва да бъдат върнати.
"Ако даден клиент има някакви съмнения, може да сезира комисията", категоричен бе той.
Както вече стана ясно 65 млн. лева са надвзети от топлофикациите в страната заради разликата в цената на природния газ, който поевтиня със задна дата от август миналата година, но през последните 8 месеца отоплителен сезон тя беше фактурирана по високите си ставки.
Само "Топлофикация- София" е надвзела от своите клиенти е 48 млн. лева.
Редът за връщането на пари е със задна дата, от 5-ти август 2019 година, посочи Николов.
Министърът на отбраната и посланикът на Франция обсъдиха ускоряването на съвместните проекти за модернизация на Българската армия
Отличие за българската наука: INSAIT получи награда от Европейския съвет за научни изследвания
Иван Иванов: Твърденията на министър Шишков за пътното строителство са абсолютно неверни
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"
Иван Иванов: Твърденията на министър Шишков за пътното строителство са абсолютно неверни