Бившият специален прокурор на Съединените щати Джак Смит твърди, че Доналд Тръмп щеше да е осъден за опит за незаконна отмяна на изборните резултати през 2020 година, ако не беше спечелил президентския вот през ноември.
Новоизбраният президент се защити като нарече Смит побъркан, а заключенията в доклада му - "фалшиви".
Джак Смит подаде оставка в петък, веднага след като предаде своя доклад на американското министерство на правосъдието.
Част от доклада му беше публично оповестен. В него се твърди, че има доказателства, които са достатъчни за "осъдителна присъда" срещу Тръмп.
Само фактът, че американската конституция забранява съдебно преследване срещу действащ президент, е причина да няма дело срещу Доналд Тръмп за щурма на Капитолия от 6 януари 2021 година, казва още Джак Смит.
По думите на Смит в хода на разследването е имало "значителни предизвикателства", сред които Тръмп да атакува свидетели, съдилища и служители на правосъдното министерство през социалните мрежи.
"Избирателите казаха своята дума", написа новоизбраният президент в социалните мрежи.
Американският президент с призив да бъде гарантирана сигурността на корабоплаването в Ормузкия проток
Заради войната в Близкия изток: Отлагане на резервации и по-скъпи нощувки по родното Черноморие
Нямам съмнение, че БСП ще бъде представена в следващия парламент, каза Крум Зарков