Доминик Собослай стопи европейските мечти на Черна гора с два бързи гола

"Маджарите" се наложиха с 3:1 у дома

Унгария
Снимка: Facebook: MLSZ - Magyar Labdarúgó Szövetség
19:24, 19.11.2023

Унгария победи Черна гора с 3:1 в последния кръг от квалификациите за европейското първенство през 2024 година.

Победата идва, след като мястото на "маджарите" бе гарантирано и след срещата с България отпреди няколко дни. Черногорците обаче имаха надежди, че при успех в Будапеща и загуба на сърбите срещу "трикольорите", те ще могат да се наместят на второто място.

Слободан Рубежич (36') даде аванс на гостите през първото полувреме, но в средата на втората част Доминик Собослай (66', 68') вкара два бързи гола и преобърна събитията с главата надолу. Точка на спора сложи Адам Наги (90+3') в добавеното време.

Така Унгария излиза от групата, като лидер и без допуснато поражение. След "маджарите" на Евро 2024 идва и Сърбия.

Къде се намира отвлеченият кораб с българи и кои са похитителите му?
59.3 градуса по Целзий в Бразилия - момиче почина от обезводняване на концерт на Тейлър Суифт