Доминик Стрикер е първият полуфиналист в турнира на АТП "Следващата генерация" в Милано

доминик стрикер първият полуфиналист турнира атп следващата генерация милано
11:21, 10.11.2022
Чете се за: 01:35 мин.

Доминик Стрикер е първият полуфиналист в турнира на АТП "Следващата генерация" в Милано. Швейцарецът постигна драматична победа над представителя на домакините Лоренцо Музети с 4:3(5), 4:3(6), 3:4(7), 3:4(6), 4:3(3).

В надпреварата на твърда настилка в зала с награден фонд 1,4 милиона долара участват осем тенисисти на възраст до 21 години, а мачовете се играят в съкратен вариант до четири гейма на сет с тайбрек при равенство 3:3.

20-годишният Стрикер, който пласира 20 аса, пропусна мачбол при 6:5 точки в тайбрека на третата част, в която пропиля и ранен пробив аванс. В последствие той все пак триумфира след 2:28 часа игра, а с втората си победа в Червената група си гарантира класиране за директните елиминации.

В другия мач от групата британецът Джак Дрейпър постигна първа победа след 1:4, 4:2, 4:3(2), 4:2 над Чун-Син Цън (Тайван).

Така в решаващия мач за място на полуфиналите Дрейпър ще се изправи срещу Музети, който надделя над Цън в първия си двубой с 4:2, 4:2, 4:2.

Протести и арести в Гърция: Напрежение в Атина и Солун по време на 24-часовата стачка
МВнР за отношенията с Русия: Не може чужда държава да коментира решенията на парламента