Дунав изненада Арда при старта на плейофите

10:40, 22.06.2020
Чете се за: 00:46 мин.
Български футбол
дунав изненада арда старта плейофите

Отборите на Арда (Кърджали) и Дунав (Русе) започнаха участието си в плейофната фаза на втората осмица на efbet Лига с мач помежду си, като гостите от Русе се поздравиха с трите точки след комфортното 0:2 на стадион "Локомотив" в Пловдив.

Още в началото на двубоя домакините от Арда останаха с 10 души на терена, след като в рамките на 15 минути Стойчо Атанасов получи два жълти картона и респективно червен картон.

Гостите от Дунав откриха резултата в 22-та минута чрез Григор Долапчиев, непосредствено след изгонването на Атанасов от игра.

След попадението русенци отправиха още един опасен удар към вратата на Арда, но вратарят Банков бе на правилното място.

В 34-та минута Спас Делев изпробва своя късмет с удар от границата на наказателното поле, но вратарят на Дунав Благой Макенджиев спаси.

В 38-та минута Свилен Щерев бе оставен сам в наказателното поле на домакините, получи топката от Долапчиев, завъртя се и вкара за 0:2.

При този резултата завърши първото полувреме.

След почивката играчите на Николай Киров се опитаха да променят негативния за тях резултат, но усилията им не успаха да се материализират.

След едно разбъркване в наказателното поле не русенци, Матеус Леони нацели напречната греда, но топката така и не успя да влезе в мрежата.

До края на мача резултатът остана непроменен.

В следващия кръг от плейофите Арда приема Ботев (Пловдив), който е водач в групата с 33т.