Дунав удържа Ботев във Враца с 0:0

11:04, 07.07.2020
Чете се за: 00:50 мин.
Български футбол

Ботев (Враца) и Дунав завършиха наравно 0:0 в първия двубой за оцеляване в Първа лига.
Мачът на стадион "Христо Ботев" не предложи нищо качествено за публиката и нулевото равенство беше най-логичната развръзка на сблъсъка.
Първият удар в двубоя дойде в 11-ата минута. Тогава Юлиян Ненов центрира отдясно към Стефан Христов, но ударът му мина встрани от целта. В 25-ата минута Ангел Лясков се откри на отлична позиция но отправи неточен удар.
Две минути по-късно Исаевски бе на сантиметри от това до открие резултата, но ударът му с глава не намери целта.
Шест минути преди края на първото полувреме Зехиров намери Петър Атанасов, който шутира, но кълбото не намери очертанията на вратата. Секунди преди края на първата част Ивайло Лазаров центрира от пряк свободен удар, но защитата на домакините се справи.
Малко след час игра Янков отправи изстрел от дистанция, но твърде слабо, за да затрудни Благой Макенджиев.
В 73-ата минута Валери Домовчийски получи топката в наказателното поле, но неговия удар се отби в крак на бранител на гостите от Русе.
Пет минути преди края Янков отново пробва да затрудни Макенджиев, но опитът му се оказа прекалено слаб и опитният страж спря топката спокойно.
Отборът с най-добри показатели между Ботев (Враца), Дунав и Царско село ще заеме 11-ото място и ще си гарантира оставане в елита, другите два пък ще трябва да играят баражи срещу втория и третия от Втора лига.