Два гола на Бейл пратиха Уелс на крачка от Мондиала в Катар

два гола бейл пратиха уелс крачка мондиала катар
00:06, 25.03.2022
Чете се за: 01:10 мин.

Отборът на Уелс се класира за финалния двубой от плейофите за класиране на Световното първенство по футбол в Катар след успех с 2:1 като домакин на Австрия.

Голямата звезда на "драконите" Гарет Бейл даде преднина на британците в 25-ата минута, когато се разписа след фантастично изпълнение от пряк свободен удар от около 25 метра.

Отново Бейл попадна в прегръдките на съотборниците си в 51-ата минута, когато прати топката за втори път в мрежата на Хайнц Линднер след асистенция на Бен Дейвис.

Австрийците намалиха изоставането си в 64-ата минута чрез Марсел Сабитцер, но до повече попадения в срещата не се стигна.

Така уелсците ще спорят с победителя от баража между Шотландия и Украйна за място на Мондиал 2022. Заради руската инвазия в Украйна, УЕФА пренасрочи баража с Шотландия за юни месец.

Швеция повали Чехия с гол в продълженията
Северна Македония повали Италия с късен гол и ще играе с Португалия за място на Световното