Отборът на Уелс се класира за финалния двубой от плейофите за класиране на Световното първенство по футбол в Катар след успех с 2:1 като домакин на Австрия.
Голямата звезда на "драконите" Гарет Бейл даде преднина на британците в 25-ата минута, когато се разписа след фантастично изпълнение от пряк свободен удар от около 25 метра.
Отново Бейл попадна в прегръдките на съотборниците си в 51-ата минута, когато прати топката за втори път в мрежата на Хайнц Линднер след асистенция на Бен Дейвис.
Австрийците намалиха изоставането си в 64-ата минута чрез Марсел Сабитцер, но до повече попадения в срещата не се стигна.
Така уелсците ще спорят с победителя от баража между Шотландия и Украйна за място на Мондиал 2022. Заради руската инвазия в Украйна, УЕФА пренасрочи баража с Шотландия за юни месец.
Христо Янев: Вкарахме три много хубави гола и успяхме да зарадваме цяла България
Валентин Илиев: Направихме изключителен двубой и мисля, че го показахме по категоричен начин
Евтим Милошев: Национален фонд „Култура“ се нуждае от законодателна реформа, а процесите в министерството ще бъдат максимално прозрачни
Любомир Николов: Фентанилът почти изцяло измести хероина, възможно е разбитата лаборатория да е единствената у нас