Два гола на Ен-Несири помогнаха на Севиля да стигне до първи успех през календарната година

09:56, 06.02.2024
Чете се за: 02:05 мин.
два гола несири помогнаха севиля стигне първи успех календарната година

Отборът на Севиля прекъсна сушата си от пет поредни двубоя без победа в испанското първенство и в среща от 23-ия кръг надигра с 2:1 като гост състава на Райо Валекано.

За андалусийци това бе първи успех в Ла Лига от началото на календарната 2024-а година, с който те събраха 20 точки и се отдалечиха на три от зоната на изпадащите на 15-ото място.

В същото време тима на Райо допусна третата си загуба в последните четири мача, след която заема 13-ата позиция с актив от 24 пункта.

На "Естадио де Вайекас" в Мадрид срещата започна по-добре за гостите, които откриха резултата в 19-ата минута чрез Юсуф Ен-Несири, който се възползва от рикошет в крака на бранител, което позволи на топката да стигне до него и мароканският нападател с удар от границата на наказателното поле даде аванс на своя тим.

Домакините отговориха десет минути по-късно, когато с доза късмет Иси Паласон прехвърли стража Ориан Ниланд, правейки резултата 1:1.

В самия край на първото полувреме обаче севилци организираха бърза атака, при която Исак Ромеро комбинира с Ен-Несири, който с изстрел в близкия ъгъл донесе победата на Севиля.

След почивката интересни ситуации не липсваха и пред врати, но в крайна сметка нов гол не падна и така победата за момчетата на Кике Санчес Флорес остана.

Мария Габриел: Има синхрон между парламентарните групи, които подкрепят правителството