Информацията за трафика е предоставена на чешките власти от ГДБОП
При проведени съвместни оперативно-издирвателни мероприятия между България и Чехия, са задържани двама души и над тон прекурсори за производство на синтетични наркотични вещества. Действията са предприети по сигнал, подаден от ГДБОП и Агенция "Митници" към дирекцията за борба с наркотиците на Република Чехия за осъществен за трафик на 250 000 таблетки псевдоефедрин.
Установено е, че продуктът е отклонен от редовна пратка, като количество е оформено като вътрешнообщностна доставка от България към Чехия и трансферирано чрез куриерска компания.
При осъществен мониторинг на доставката и стоката, на 19 юни в склад в град Либа са намерени и иззети отклонените таблетки псевдоефедрин, предназначени за производството на метамфетамин, съобщават от ГДБОП.
Мъж и жена - български граждани на 30 години, са задържани в Чехия. Двамата са известни на полицията за осъществяване на същия вид престъпна дейност в миналото.
Случаят "Петрохан": Защо във финансовите отчети на Ивайло Калушев липсват дарения, направени от публични лица?
ВСС ще разгледа въпроса с назначаването на вр.и.ф. главен прокурор по искане на правосъдния министър
Министърът на правосъдието свиква заседание на ВСС с искане за определяне на временно и.ф. на главен прокурор
Служебният министър на МВР Емил Дечев беше освободен като съдия от Съдийската колегия на ВСС
Новите мита на Тръмп: Първо 10%, а по-късно и 15% върху всички стоки