Двама наши борци на репешажите в свободния стил на Европейското по борба до 23 години

двама наши борци репешажите свободния стил европейското борба години
Снимка: БФ Борба
19:53, 17.03.2023
Чете се за: 01:07 мин.

Двама наши борци достигнаха до репешажите в свободния стил на eвропейското първенство по борба за младежи и девойки до 23 г. в Букурещ.

Божидар Джоров загуби от бъдещия финалист Хамза Арсамерзуев (Франция) с 0:10 и утре ще излезе срещу Алимжон Садулоев (Полша) в категория до 65 кг.

При 97-килрограмовите Кольо Димитров също загуби на старта от азера Ислам Илясов с 0:6. Съперникът му стигна финал и утре българският борец ще продължи на репешажите срещу Ертугрул Ажга (Германия). Останалите ни състезатели отпаднаха.

От 18:30 часа започват финалите при девойките. В категория до 65 кг Гергана Стоянова ще излезе сещу Ирис Тиебо за бронза.

Николова е временно втора, а Калейн трета на СК по худ. гимнастика в Атина
Испания обърна Португалия и е първият финалист на Европейското по футзал за жени в Унгария