Две пети, три шести, седмо и осмо място за младежите ни във финалите на ЕП в Мерсин

от Димитър Русев , Източник: БНР
15:40, 13.12.2020
Чете се за: 00:36 мин.
Други спортове
две пети три шести седмо осмо младежи финалите мерсин

Българските състезатели Божидар Златанов и Теодор Трифонов влязоха в топ 5 във финалите на уредите, съответно на висилка и на успоредка при младежите на европейското първенство по спортна гимнастика, което се провежда в Мерсин (Турция).

Божидар Златанов участва в четири финала. В този на висилка състезателят на „Интеркомгруп Черноморски юнак“ зае петата позиция с оценка 12.500 точки. Той завърши на шесто място на успоредка с 12.933 точки, шести е и на земна гимнастика с 12.966 точки и е седми на халки с 12.733 точки.

Теодор Трифонов завърши пети във финала на успоредка с 12.933 точки. Даниел Трифонов се класира шести сред осемте най- добри на висилка с оценка от 12.400 точки.

Здравко Добрев пък зае осмото място във финала на земна гимнастика с резултат от 11.633 точки.

Класирането сред осемте най-добри на всеки от шестте уреда е голям успех за българските младежи.

В първия ден на шампионата Божидар Златанов, Теодор Трифонов, Даниел Трифонов, Здравко Добрев и Райън Радков спечелиха бронзови медали в отборната надпревара.