Еди Пенев спечели сребърен медал на финала на земя на Световната купа по спортна гимнастика в Унгария

еди пенев спечели сребърен медал финала земя световната купа спортна гимнастика унгария
Снимка: БФ Спортна гимнастика
18:27, 09.09.2023
Чете се за: 01:10 мин.

Еди Пенев спечели сребърен медал на финала на земя на Световната купа по спортна гимнастика в Сомбатхей (Унгария).

Националът изигра страхотно съчетанието си и с 14.400 точки заслужи второто място.

Другият българин в този финал Кевин Пенев във финалната серия излезе извън квадрата при приземяването. Тази грешка му коства отличието и с резултат от 13.600 точки той завърши седми.

Победата с 14.666 точки грабна представителят на домакините Кристофер Месарош.

Утре състезанието завършва с финалите на прескок, с участието на Еди Пенев и Кевин Пенев, на успоредка и на висилка, където за медалите ще спори Йордан Александров.

Прокуратурата: Божков не е и никога не е бил защитен свидетел
Белгия не впечатли, но си взе трите точки от Азербайджан и оглави групата си за Евро 2024