Едмонд Назарян се окичи с бронз на европейското по борба в Букурещ

едмонд назарян окичи бронз европейското борба букурещ
18:55, 13.02.2024
Чете се за: 02:07 мин.

Едмонд Назарян донесе първи медал на България от европейското първенство по борба в румънската столица Букурещ, след като грабна бронзовото отличие в категория до 63 кг на класическия стил.

В спора за място на почетната стълбичка Едмонд надви французина Стефан Клеман, след срещата помежду им завърши при резултат 1:1, но родният представител получи предимство, тъй като последен реализира техническа точка.

Иначе битката започна равностойно, но в средата на първата част Назарян получи предупреждение за пасивност и бе поставен в партер. Това донесе и първи пункт в актива на Клеман, но впоследствие той не съумя да пребори защитата на българския борец и двамата бяха върнати в стойка при резултат 1:0 в полза на французина.

В хода на втората част ситуацията се повтори, но този път с обратен знак и така Едмонд получи точка след предупреждение за пасивност на неговия съперник. По този начин 22-годишният роден състезател изравни за 1:1, а до края удържа атаките на Стефан Клеман, за да стигне до крайната победа.

За Назарян това е общо четвърти медал от европейско първенство в кариерата му, като за пръв път той печели бронз, след като в предишните два случая грабна две златни (Рим 2020 и Загреб 2023) и едно сребърно отличие (Будапеща 2022), които обаче дойдоха в категориите до 55 и до 60 кг.

Естония за плановете на Москва: "Русия се готви за война със Запада през следващите 10 години"
Васил Пандов, ПП-ДБ: Денков и Габриел трябва да се разберат за МВнР