Емил Стоилов и Естудиантес постигнаха четвърта победа във втора дивизия в Испания

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
09:22, 31.10.2022
Емил Стоилов Естудиантес
Снимка: Българска федерация по баскетбол

Българският национал Емил Стоилов и неговият Естудиантес постигнаха четвърта победа във втора дивизия на баскетболния шампионат на Испания. Естудиантес надигра Валядолид с 81:70 като домакин в среща от петия кръг и заема третото място във временното класиране в дивизията. Тимът на Валядолид е шести с три успеха от петте кръга до момента.

Домакините се оттеглиха на почивката при аванс от 7 точки, натрупан през втората чевтърт. Въпреки по-равностойната игра през следващите две части, Естудиантес успяха да удържат победата.

Стоилов се отчете с 4 точки, 1 борба и 1 асистенция за 14 минути на терена. Най-резултатен за успеха на Естудиантес беше Кевин Ларсен с 18 точки, 4 борби и 2 асистенции.

В следващия шести кръг, на 5 ноември, Емил Стоилов и съотборниците му ще гостуват на Алманса. Ден по-късно за отбора на другия българин в шампионата Константин Костадинов – Паленсия предстои гостуване на Гипускоа.