Ерлинг Холанд и Борусия пречупиха Хофенхайм след лудо второ полувреме

10:54, 28.08.2021
ерлинг холанд борусия пречупиха хофенхайм лудо второ полувреме

Борусия (Дортмунд) надигра драматично тима на Хофенхайм с 3:2 на своя "Сигнал Идуна Парк" в мач от 3-ия кръг на немската Бундеслига.

Големият герой за "жълто-черните" отново бе норвежката звезда Ерлинг Холанд, който донесе трите точки за своя тим с гол в добавеното време на срещата.

Така, Борусия (Дортмунд) временно оглави подреждането в германското първенство с 6 точки преди изиграването на останалите мачове от кръга, докато Хофенхайм заема 4-ата позиция с 4 пункта.

След нулево първо полувреме в Дортмунд, домакините излязоха напред в резултат с гол на Джовани Рейна в 49-ата минута.

Кристоф Баумгартнер възстанови равенството в 61-ата минута, но само шест по-късно Джуд Белингам отново даде преднина на "жълто-черните".

Най-голямата драма обаче беше запазена за последните минути, като първо Мунас Дабур направи 2:2 в последната минута на редовното време.

Около 90 секунди по-късно обаче вездесъщият Ерлинг Холанд се оказа най-съобразителен при едно разбъркване в наказателното поле на гостите и с третия си гол за сезона в първенството донесе победата на Борусия (Дортмунд).

Явор Божанков: С едно интервю Трифонов ни изпраща на избори