Етър допусна минимална загуба в контролата със Спартак Пловдив

Загубата дойде в последната контрола от подготвителния лагер

Етър Велико Търново Спартак Пловдив
Снимка: ФК Етър Велико Търново
16:00, 02.02.2024

Етър отстъпи с 1:0 на Спартак Пловдив в последната си контрола от подготвителния лагер.

Мачът на „виолетовите“ срещу пловдивчани, които заедно с Несебър водят в класирането на Югоизточната Трета лига, се игра на стадион „Хаджи Димитър“ в Сливен.

Играта през първата част бе равностойна и предимно в централната част, като само в 33-ата минута Мартин Величков спаси удар от 30 метра на съперника. Постепенно етърци се активизираха и направиха няколко добри атаки, като хубав удар на Йоаким Карсела мина до гредата.

В игра след почивката влязоха всички футболисти от Етър от резервния списък. Спартак поведе в 55-ата минута, когато негов нападател се откъсна в наказателното поле и бе съборен, а последвалата дузпа бе реализирана от Георги Лазаров за 1:0. „Виолетовите“ създадоха още две-три добри положения, но удари на Ловре Кнежевич и Мартин Моран минаха отново до гредите.

В последната минута юношата Георги Иванов отправи опасен удар, но вратарят на Спартак успя да спаси.

В останалите си контроли "болярите" победиха Литекс, Янтра и Септември София, но отстъпи на Черноморец.

Кирил Петков: Ротацията ще я има, дадохме дума, че Габриел ще е премиер
Представиха първия български хеликоптер за спешна медицинска помощ (СНИМКИ/ВИДЕО)