Етър победи Добруджа и ще играе бараж за влизане в Първа лига

етър победи добруджа играе бараж влизане първа лига
Снимка: ПФК Етър (Велико Търново), Бранимир Бонев
19:47, 21.05.2022
Чете се за: 02:15 мин.

Отборът на Етър (Велико Търново) победи с 3:2 Добруджа и ще играе на бараж за влизане в елита, който е на 28 май срещу Ботев (Враца) или Царско село.

Още в 5-ата минута домакините поведоха – Ромеш Ивей с глава отляво насочи топката към Уилсън Фелипе, който отблизо вкара за 1:0. В 22-ата минута Христо Димитров бе изведен сам срещу вратаря, но би в него.

Гостите отвърнаха с два силни последователни удара на Митев и Станчев в 29-ата минута, спасени от Христо Иванов. Етърци обаче имаха надмощие и в 43-ата минута далечен хубав удар на Кристиян Кънчев бе избит от вратаря в корнер.

Точно преди почивката отново Ивей центрира и младият защитник Юлиян Райков с глава отбеляза първия си гол в професионалния футбол – 2:0.

В 50-ата минута след центриране на Тодоров отдясно Уилсън Фелипев насочи с глава опасно топката, но тя мина до гредата.

Ромеш Ивей направи и третата асистенция в мача, като в 55-ата минута пусна на Мартин Моран и той засече топката за 3:0.

"Виолетовите" имаха и още положения – Ивей излезе сам срещу вратаря, но той първи се добра до топката, а в 72-ата минута Цветомир Тодоров стреля от фаул, но вратарят извади в корнер.

В последните минути етърци намалиха темпото и в 84-ата минута гостите върнаха един гол чрез Денислав Станчев.

В самия край на 3-минутното добавено време след удар от фаул топката се отби от стената, като реферът прецени, че има игра с ръка и отсъди дузпа, която Ахмед Адемов превърна в крайното 3:2.

Зеленски: Краят на войната е възможен само чрез дипломация
България загуби от Австрия и няма да играе на ЕвроВолей 2022 за жени до 22 години