От българите Мирослав Спасов се представи най-добре, като завърши на 70-о място при мъжете с личен резултат от 2:20.19 часа, подобрявайки с повече от 6 минути най-силното си бягане в дисциплината от Ротердам през миналата година (2:26.47 часа).
Етиопците Милкеса Менгеша при мъжете и Тигист Кетема при жените спечелиха 50-ото издание на Берлинския маратон, който се проведе в неделя по улиците на столицата на Германия.
24-годишният Менгеша стигна до първото място с време от 2 часа, 3 минути и 17 секунди, като изпревари с 5 секунди Сирбиан Котут от Кения. Трети на 9 секунди изоставане по класическата дистанция от 42 километра и 195 метра остана Хайманот Алю от Етиопия.
След 25-ия километър, когато от състезанието отпадна и последният пейсмейкър, начело на колоната остана малка група от бегачи, която до 40-ия километър се редуцира до четирима. Във финалните метри за титлата се бореха единствено Менгеша и Котут, но етиопецът, който завърши десети на Олимпиадата в Париж, бе много по-свеж.
При дамите подиумът бе окупиран изцяло от представителки на Етиопия.
Тигист Кетема финишира с резултат от 2 часа, 16 минути и 42 секунди, като изпревари с повече от две минути втората Меставот Фикир. Трета финишира Босена Мулатие.
Участие в Маратона на Берлин взеха рекордните 58 212 бегачи от 161 страни от целия свят.
От българите Мирослав Спасов се представи най-добре, като завърши на 70-о място при мъжете с личен резултат от 2:20.19 часа, подобрявайки с повече от 6 минути най-силното си бягане в дисциплината от Ротердам през миналата година (2:26.47 часа).
Мария Николова се нареди 188-а при жените с 2:54.33 часа.
Зинга Барбоса: Основната ми цел е силно представяне на световното първенство.
Ивет Лалова сменя лекоатлетическата писта с футболния терен в "Мача на Надеждата"
Милена Милотинова призова българите в чужбина: Подкрепете DARA с номер 12 на "Евровизия" тази вечер
Велислав Величков: Не е нормално депутати да имат охрана от НСО с години без ясни мотиви