Лидерите на държавите от Европейския съюз ще заседават тази вечер видеоконферентно, за да обсъдят справянето с пандемията от COVID-19, процеса на имунизация в отделните страни и сертифицирането на ваксинираните в рамките на целия съюз. Българският премиер Бойко Борисов също ще участва в срещата.
Брюксел призова държавите членки да ускорят процеса на ваксиниране, за да може до лятото на тази година 70% от възрастното население на съюза да е имунизирано срещу COVID-19.
Евролидерите ще обсъдят докъде са стигнали отделните държави във ваксинирането и как да бъде увеличено производството на ваксини. Те ще бъдат приканени да споделят своя опит във връзка с провеждането на кампании за ползвате от ваксините.
Очаква се лидерите да разгледат въпроса за сътрудничеството с трети държави, каквито са страните от Западните Балкани, във връзка с ваксините.
Вашингтон временно разреши продажбата на ирански петрол, размрази активи на Техеран за 12 млрд. долара
Бръснар от Лос Анджелис предлага безплатни прически по време на Световното по футбол
10 години от Брекзит: Великобритания извън ЕС, хаос в политиката и разклатена икономика
Прокуратурата във Варна разследва шест досъдебни производства по казуса "Баба Алино"
КЗК отмени обществената поръчка за проектиране на детската болница заради ограничителни условия