Лидерите на страните от ЕС се събират днес и утре на среща на върха в Брюксел, за да обсъдят въпроси, свързани с COVID-19, икономическото възстановяване, миграцията и външнополитически теми. България ще бъде представена от президента Румен Радев.
Очаква се европейските лидери да направят преглед на епидемичната обстановка, на производството и доставките на ваксините и свободното движение в Европейския съюз през лятото. Те ще обсъждат и планове за развитие и възстановяване, както и ситуацията с миграцията по различни маршрути.
Държавните и правителствени ръководители на страните от ЕС ще дискутират отношенията с Турция и Русия, както и новите санкции срещу Беларус. Днес те ще разговарят и с генералния секретар на ООН Антонио Гутериш.
Украйна с нов премиер: Конфликт между Министерството на отбраната и Генералния щаб
БНТ с нов рекорд на Мондиал 2026: Полуфиналът Англия – Аржентина стана най-гледаният мач
Декларацията от Киев предизвика политически реакции: Има ли промяна в българската позиция за Украйна?
След трагедията в река Струма: Деца продължават да скачат в опасните вирове