Фенербахче победи Монако като гост в драматичен първи мач от плейофите в Евролигата

Гостите се наложиха с 95:91 след продължение в първия четвъртфинален мач в „Гастон Медисан“.

Снимка: eurohoops.net
08:13, 25.04.2024

Фенербахче започна успешно в плейофите на Евролигата. Баскетболистите на Шарунас Ясикевичус победиха Монако с 95:91 след продължение в първия четвъртфинален мач.

Редовното време не стигна на двата състава да излъчат победител, като то приключи при равенство – 81:81. В продължението Найджъл Хейс-Дейвис и Ник Калатес бяха точни за 87:82 в полза на „фенерите“, но Ели Окобо даде надежда на домакините за 86:89. Отново Калатес и Нейт Сестина не сбъркаха за 94:86, като до финалната сирна турският гранд издържа.

Найджъл Хейс-Дейвис се отличи за победителите с 19 точки и 7 борби. Ник Калатес реализира 17, Нейтън Сестина записа 16 и 6 овладени под двата ринга топки. Тайлър Дорси приключи с 13 точки, 7 овладени под двата ринга топки и 5 завършващи подавания, Марко Гудурич завърши с 11 и 5 завършващи паса.

Ели Окобо отвърна за Монако с 19 точки. Джордан Лойд и Майк Джеймс добавиха по 16, Донатас Мотеюнас остана с 12, Алфа Диало завърши с 10.

Втората среща отново ще се състои в Княжеството и ще бъде на 26 април (петък).