Олимпиакос изненада Барселона на старта на плейофите в Евролигата

Гръцкият тим се наложи със 77:75 в първата четвъртфинална среща в турнира.

олимпиакос изненада барселона старта плейофите евролигата
Снимка: eurohoops.net
08:18, 25.04.2024
Чете се за: 01:00 мин.

Олимпиакос откри успешно участието си в плейофите на Евролигата. Селекцията на Йоргос Барцокас изненада Барселона със 77:75 в първа четвъртфинална среща, изиграна в „Палау Блауграна“. Действащите вицешампиони в турнира държаха съдбата си в свои ръце през огромна част от мача, но едва във финалните акорди намериха сили да ликуват.

Вторият мач от серията е на 26 април (петък) отново в Испания.

Найджъл Уилямс-Гос бе най-резултатен за гърците с 15 точки. Айзея Кейнън записа 14, Филип Петрушев завърши с 12 и 5 борби, Мустафа Фал се разписа с 11 точки.

Джабари Паркър (7 борби) и Уили Ернангомес (5 овладени под двата ринга топки) нанизаха по 13 точки за „балаугранас“. Алекс Абринес отбеляза 11, Рики Рубио се отчете с 10 и добави 7 асистенции на сметката си.

Александър Николов: "Булгаргаз" работи като политическа маша
Фенербахче победи Монако като гост в драматичен първи мач от плейофите в Евролигата