Фенербахче се наложи над Юнион Сен Жилоаз в мач с два червени картона

Възпитаниците на Жозе Моуриньо започнаха сезона в Лига Европа с успех.

21:41, 26.09.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Фенербахче

Фенербахче победи Роял Юнион Сен Жилоаз с 2:1 в мач от първия кръг на Лига Европа. Двата отбора завършиха сблъсъка с човек по-малко заради червени картони през втората част.

През първото полувреме на стадион "Шюкрю Сараджоглу" в Истанбул Доминик Ливакович изби в дясната греда плътен шут на Франьо Иванович.

Домакините поведоха в резултата с първия си точен удар в двубоя. Чаглар Союнчу бе позициониран добра в наказателното поле и откри резултата.

След почивката гостите останаха с човек по-малко на терена. Кевин Макалистър получи директен червен картон, след като повали Юсеф Ен Несири.

Възпитаниците на Жозе Моуриньо удвоиха преднината си в двубоя в 82-ата минута. Кристиан Бърджес си отбеляза автогол. Топката попадна на пътя му след спасяване на вратаря.

Вицешампионът на Турция също завърши двубоя с 10 души. Брайт Осави-Самюъл бе изгонен след втори жълт картон, а гостите получиха дузпа. Доминик Ливакович обаче отрази 11-метровия наказателен удар на Франьо Иванович.

В следващата атака именно Франьо Иванович шутира в дясната греда. Топката попадна в краката на Рос Сайкс, който отбеляза почетния гол.

В следващия кръг Фенербахче гостува на Твенте, докато Роял Юнион Сен Жилоаз посреща Бодьо/Глимт.