ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Фенове на "Ботев" и "Локомотив" се събраха на протест пред община Пловдив

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:17 мин.
У нас
Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Слушай новината

Фенове на пловдивските футболните клубове "Ботев" и "Локомотив" се събраха на протест преди заседанието на местния Общинския съвет.

Градският парламент на Пловдив решава дали да отпусне дофинансиране на строителството на стадион "Христо Ботев" с 22,5 милиона лева.

Очаква се по време на сесията кметът на града Здравко Димитров да оттегли това свое предложение. А "жълто-черните" фенове искат пълно завършване на обекта с козирка и поправяне за сметка на изпълнителя на некачественото строителство, извършено до момента.

Кметът ще внесе ново предложение, според което двата клуба ще получат по 15 милиона лева за големите спортни проекти. "Черно-белите" запалянковци обаче са недоволни от постоянното наливане на милиони в стадион "Христо Ботев" и искат пълна ревизия на обекта.

Те настояват и за отпускане на средства за нова централна трибуна и други довършителни дейности по стадион "Локомотив".

Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube

ТОП 24

Най-четени

Product image