Десетки животновъди и земеделци от цялата страна блокираха главния път София - Варна край великотърновското село Шереметя.
Те изляха литър прясно мляко и хвърляха продукцията си по пътното платно. В района има засилено полицейско присъствие.
Фермерите протестират заради неодобрените при актуализацията на бюджета допълнителни 70 млн. лева за ковид компенсации в земеделския сектор.
Земеделците предупредиха, че ако исканията им не бъдат приети от Комисията по бюджет, ще излязат на 9 септември на протест пред НС, който ще бъде мащабен.
Репортер: Александра Ничева
Снимки: БГНЕС
Проверяват случай на осъждан за педофилия мъж, назначен като охранител в училище
Въздушна линейка транспортира до Пловдив пострадалата жена при катастрофата на АМ "Тракия"
Назначават експертиза на мантинелите на АМ "Тракия" след тежката катастрофа, отнела живота на трима души