Фрайбург и Айнтрахт Франкфурт са на четвъртфиналите за Купата на Германия

00:00, 08.02.2023
Чете се за: 02:17 мин.
фрайбург айнтрахт франкфурт четвъртфиналите купата германия

Отборите на Фрайбург и Айнтрахт Франкфурт станаха поредните два тима, които си осигуриха място в четвъртфиналите на Купата на Германия, след като елиминираха съответно втородивизионните Зандхаузен и Дармщат.

Финалистът от последното издание на надпреварата Фрайбург победи трудно борещия се за оцеляване във Втора Бундеслига Зандхаузен с 2:0, като "Бразилците от Брайсгау" трябваше да чакат до 87-ата минута, за да открият резултата.

В крайна сметка автогол на Хамади Ал Гадиуи им даде аванс малко преди края, а в добавеното време Нилс Петерсен беше точен за 2:0.

В другия осминафинал от тази вечер пък Айнтрахт Франкфурт се наложи с 4:2 у дома над лидера във Втора Бундеслига Дармщат.

Рандал Коло-Муани даде аванс на "орлите" още в 6-та минута, но два бързи гола на Матиас Хонсак в 29-ата и 31-ата минута обърнаха развоя в полза на гостите от второто ниво на немсия футбол.

Носителите на трофея в Лига Европа все пак отговориха до края на първото полувреме чрез Рафа Борре, който изравни за 2:2 в 44-ата минута, а след почивката попадения на Даичи Камада и Коло-Муани осигуриха крайната победа за играчите на Айнтрахт.

По този начин Фрайбург и Айнтрахт Франкфурт се присъединиха към тимовете на Унион Берлин, РБ Лайпциг, Байерн Мюнхен и Щутгарт, които вече заслужиха мястото си в четвъртфиналите на надпреварата за Купата на Германия.

Утре предстоят да се изиграят и останалите два осминафинала: Нюрнберг - Фортуна Дюселдорф и Бохум - Борусия Дортмунд.

Много студено време и днес
Два гола и асистенция на Душан Влахович върнаха Ювентус към победите в Серия "А"