Франция е на четвъртфинал на световното първенство по футбол за жени

франция четвъртфинал световното първенство футбол жени
16:07, 08.08.2023
Чете се за: 01:35 мин.

Отборът на Франция не остави шансове на тима на Мароко, побеждавайки го с 4:0, за да продължи към четвъртфиналите на световното първенство по футбол за жени в Австралия и Нова Зеландия. Французойките ще се изправят в сблъсък с домакина Австралия на 12 август, а прякото предаване по БНТ 3 ще започне в 9.50 ч.

Отборът воден от Ерве Ренар вкара повече от три гола за пети път в последните си 12 мача, с което доказа офанзивната си мощ. Мачът бе решен още през първото полувреме, когато в рамките на 9 минути Кадидиату Диани, Кенза Дали и Еужени Льо Соме направиха резултата 3:0.

След почивката Льо Соме вкара втория си гол в срещата, а Диани и Дали се отчетоха и с по една асистенция за успеха.

За Мароко най-чистото положение се откри пред Ибтисам Жраиди, но ударът и бе спасен от стабилната ръка на вратарката Полин Пейро-Манин.

Тимът на Франция е един от фаворитите в турнира, като има само една загуба в последните си 13 мача.

Балкан и Черноморец научиха жребия си за Купата на ФИБА Европа
Димитър Кузманов започна с победа участието си на Чалънджър турнира в Меербуш, Германия