Франция постигна драматична победа над Египет и ще играе с Испания на финала на турнира по футбол в Париж

В редовното време Франция и Египет завършиха наравно 1:1, но "петлите" успяха да отбележат два гола в продълженията и се поздравиха с успеха.

00:51, 06.08.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Национални отбори

Отборът на Франция се класира за финала на турнира по футбол на Олимпийските игри в Париж.

"Петлите" победиха тима на Египет с 3:1 във втория полуфинален мач игран на стадиона в Лион.

В битката за златните медали домакините ще спорят със състава на Испания, който по-рано тази вечер елиминира тима на Мароко с 2:1.

В редовното време Франция и Египет завършиха наравно 1:1.

В 62-ата минута Махмуд Сабер даде аванс на „фароните“ с красиво изпълнение.

Футболистите на Тиери Анри тръгнаха в масирани атаки и положенията следваха едно след друго. Нападателят на Кристъл Палас Жан-Филип Матета успя да изравни в 83-ата минута. Драмата настъпи във втората минута на добавеното време, когато футболист на Египет игра с ръка в наказателното поле. Реферът Саид Мартинес първоначално не отсъди наказателен удар, но бе посъветван да разгледа ситуацията с ВАР. Съдията от Хондурас се нуждаеше от няколко минути, за да прецени, че е имало нарушение в атака.

Така се стигна до продължения, който стартираха с втори жълт и съответно червен картон за Омар Файед от Египет. Французите се възползваха от ситуацията и още в 99-ата минута Матета отбеляза своя втори гол в мача за 2:1.

Новото попълнение на Байерн Мюнхен - Майкъл Олисе подпечата победата на „петлите“ с точен удар за 3:1 в 108-ата минута.

Париж 2024: Програма - 6.08.2024 г.