20:58, 28.07.2024
Чете се за: 02:10 мин.
франция пребори сърбия здрава битка олимпийските игри париж
Снимка: volleyballworld.com

Националният отбор на Франция мина през драма на старта на олимпийския волейболен турнир на Игрите в Париж. Действащите олимпийски шампиони пребориха Сърбия с 3:2 гейма (23:25, 25:17, 25:17, 21:25 и 15:16) в мач от група А, който се изигра в „Саут Пари Арена 1“.

Французите и сърбите предложиха петгеймова драма, в която не липсваше и обрат, но в крайна сметка селекцията на Андреа Джани нанесе своя удар в последната решителна част. „Плавите“ бяха подкрепяни от лицето на сръбския тенис – Новак Джокович, но дори неговото присъствие не помогна.

На 30 юли (вторник) „петлите“ ще излязат срещу Канада, а сръбският тим ще спори със Словения.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Volleyball World (@volleyballworld)

Първият гейм даде заявка за трилър, особено в края, когато все пак сърбите намериха сили да го измъкнат с 25:23. Французите не се притесниха от този факт и с категорична игра във втората част стигнаха до 25:17 за 1:1 в общия резултат. Третият гейма стартира равностойно, но впоследствие домакините на най-големия спортен форум нарушиха статуквото и триумфираха с 25:17 за пълен обрат.

Сценарият от първата част се повтори и в четвъртата, когато вървеше точка за точка. „Плавите“ обаче показаха здрави нерви в края и спечелиха гейма с 25:17. Все пак „петлите“ стартираха ударно петия гейм и сломиха сръбския дух, за да сложат край на мача.

Тревор Клевено поведе французите към ценната победа с 23 точки. Жан Патри го последва с 22, Ървин Нгапет заби 14.

Марко Подрасчанин отвърна за сърбите с 13 точки. Дражен Лубурич реализира 12, по 10 добавиха Марко Ивович, Миран Куюнджич и Александър Атанасииевич.

Двама полицаи пострадаха при размирици между фенове на "Ботев" и "Локомотив" в Пловдив