Фулъм и Брентфорд ще спорят за място във Висшата лига

от Борил Гочев , Източник: БНР
10:30, 31.07.2020
Чете се за: 00:36 мин.
фулъм брентфорд спорят висшата лига

Отборът на Фулъм отстъпи у дома на Кардиф с 1:2 в полуфинален мач реванш от плейофите за влизане във Висшата лига, но все пак се класира за финалния мач.

Първият двубой в Уелс завърши при успех на „Котиджърс“ с 2:0, но в реванша съставът на Скот Паркър срещна сериозна съпротива от съперника.

Срещата започна вихрено и двата отбора си размениха по едно попадение – Къртис Нелсън откри в 8-та минута с глава след ъглов удар, но 60 секунди по-късно Неескенс Кебано изравни за бившия отбор на Димитър Бербатов, след като засече подаване в наказателното поле на Боби Рийд.

Резервата на гостите Лий Томлин реализира от близка дистанция след грешка на Майкъл Хектор в 47-ата минута.

На Кардиф им беше нужен още един гол за влизане в продължения, но не успя да го постигне.

Така, Фулъм, който изпадна от Висшата лига миналия сезон, ще търси незабавно връщане в Премиършип срещу състава на Брентфорд, който елиминира в другия полуфинал Суонзи.

„Пчеличките“ не са играли никога във Висшата лига. Срещата на „Уембли“ е във вторник вечер.