Габриел Донев и Янаки Милев приключиха с турнира в Анталия

габриел донев четвъртфинал турнира пазарджик
21:28, 18.01.2024
Чете се за: 01:12 мин.

Габриел Донев и Янаки Милев загубиха срещите си от втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара.

Стартиралият от квалификациите Донев загуби от третия в схемата Филип Кристиан Джиану (Румъния) с 2:6, 4:6 за 79 минути.

Номер 4 Янаки Милев пък отстъпи в оспорван и драматичен двубой пред Доминик Келовски (Чехия) с 6:3, 4:6, 4:6 за 2:38 часа на корта. В третата част той водеше с 3:0, но загуби пет поредни гейма, а с това и срещата.

На четвъртфиналите на двойки Габриел Донев и Симон Антони Иванов, които са втори поставени, претърпяха поражение от представителите на домакините Гьокберг Сариташ и Мерт Наджи Тюркер с 2:6, 1:6 за 55 минути.