Габриел Донев се класира за четвъртфиналите в Румъния

габриел донев разби квалификант старта анталия
22:21, 08.09.2022

Габриел Донев се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей в Констанца (Румъния) с награден фонд 15 хиляди долара.

Българинът победи италианския квалификант Валерио Перуца с 4:6, 6:1, 6:3 за 2:32 часа.

Следващият съперник на Донев ще бъде №4 в схемата Себастиан Джима от Румъния.

Други двама българи отпаднаха от турнира. Янаки Милев и Пьотр Нестеров загубиха на четвъртфиналите на двойки от вторите поставени представители на домакините Василе Антонеску и Дан Александру Томеску с 6:4, 6:7(5), 3-10 за 1:34 час.

В друг мач от деня Александър Василев се класира за полуфиналите на сингъл при юношите на турнира от четвърта категория на ITF в Хановер (Германия).

Василев, поставен под №2 в схемата, победи на четвъртфиналите Том Шишкенбергер от Германия с 6-4, 2-6, 6-4. Преди този мач Александър постигна още две победи без да загуби сет.

За място на финала Василев ще играе срещу №5 в схемата Матеуз Ланге от Полша.