ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Габриел Донев ще се бори за място на финал на сингъл на турнир по тенис в Сърбия

bnt avatar logo от БНТ , Източник: БТА
A+ A-
Чете се за: 01:15 мин.
Спорт

Българинът се наложи над мароканеца Юнес Лалами Лааруси с 6:4, 6:2.

габриел донев четвъртфинал турнира пазарджик
Слушай новината

Българинът Габриел Донев се класира за полуфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Куршумлийска Баня, Сърбия с награден фонд от 15 000 долара.

Той се наложи над мароканеца Юнес Лалами Лааруси с 6:4, 6:2 за 86 минути. Двубоят започна равностойно, но след 4:4 българинът взе шест от следващите седем гейма по пътя към крайната победа.

Донев достигна до първи полуфинал във веригата на Световната федерация ITF от февруари 2021 година в Анталия, а в търсене на място на дебютен финал поединично той ще се изправи срещу победителя от двубоя между поставения под номер 2 представител на домакините Стефан Попович и участващия с "уайлд кард" Тристан Стрингър от САЩ.

В схемата на двойки Донев и шампионът на България поединично Симон Антони Иванов, поставени под номер 2, ще играят на полуфиналите по-късно днес срещу получилите покана от организаторите Стефан Костич от Австралия и Лазар Войнович от Сърбия.

Последвайте ни

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?