Защитникът на Арсенал Габриел е заразен с COVID-19, съобщиха от официалния сайт на "артиееристите".
Според противоппидeмичните протоколи бранителят е бил поставен в изолация незабавно.
По този начин Габриел отпада от сметките за днешното гостуване на Брайтън във Висшата Лига, като аут от групата са още контузените, Томас Партей, Вилиан и Давид Луис.
"Топчиите" спряха лошата си серия от осем поредни мача без успех в миналия кръг, когато надиграха с 3:1 тима на Челси. Въпреки това, лондончани се намират на незавидната 15-та позиция в класирането съд 17 пункта.
Днешният им съперник Брайтън пък e една позиция по-надолу с актив от 13 точки след 15 изиграни кръга.
Гледайте финалите на Световната купа по модерен петобой в Будапеща пряко по БНТ 3
Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро