08:31, 29.10.2021
Чете се за: 01:05 мин.
Европейски футбол

Българският национал Андрей Гълъбинов продължава да бележи за италианския втородивизионен Реджина.

Снощи 32-годишният юноша на ЦСКА отбеляза първото попадение за успеха на своя тим с 2:0 като гост на Перуджа в двубой от десетия кръг на Серия "Б".

Стартиралият като титуляр Гълъбинов откри резултата още в 5-ата минута на срещата след удар с глава и центриране на Никола Беломо. За българинът това бе 6-о попадение от началото на сезона.

Самият Беломо оформи крайното 2:0 в края на първата част. През второто полувреме нови голове не паднаха, а Гълъбинов изигра пълни 90 минути.

С успеха Реджина зае третото място във временното класиране с 19 точки, колкото има и втория Беневенто. Лидер е Пиза с 21. Перуджа е осми с 14.