Гълъбинов с 5 минути игра при загуба на Специя

12:57, 25.04.2021
Чете се за: 00:31 мин.
гълъбинов минути игра загуба специя

Нападателят на българския национален отбор Андрей Гълъбинов се появи на терена в края на мача на неговия Специя срещу Дженоа, спечелен от "грифоните" с 2:0.

Двубоят на "Стадио Луджи Ферарис" откри програмата от 33-ия кръг на италианската Серия "А", а домакините взеха своето с два гола след почивката.

През първата част пък попадение на Дженоа, дело на Горан Пандев, бе отменено след намеса на системата на ВАР, която маркирa нарушение срещу вратаря на Специя.

Все пак в 62-та минута Джанлука Скамака даде аванс на домакините, разписвайки се при добавка след изстрел на Давиде Дзапакоста.

В 85-та минута в игра влезе и Андрей Гълъбинов, но само 60 секунди по-късно Елдор Шомуродов оформи крайното 2:0, след като получи извеждащо подаване на Кевин Строотман.

Така "грифоните" прибавиха ценни 3 точки битката за оцеляване, като вече имат 36 пункта. С три по-малко пък са Гълъбинов и Специя, като те имат и 5 аванс пред 18-ия Каляри.