Гърция разгроми Казахстан и мисли за финалния плейоф с Грузия

По-рано грузинците се наложиха над Люксембург

23:32, 21.03.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Гърция

Гърция победи Казахстан с 5:0 в полуфинален плейоф за класиране на европейското първенство по футбол през 2024 година в Германия.

Футболистите от южната ни съседка бързо установиха надмощие на стадион "ОПАП Арена" в Атина. Димитрос Пелкас стреля в лявата греда, но секунди по-късно тимът му вече имаше преднина. В 9-ата минута Анастасиос Бакасетас откри резултата от дузпа за нарушение на Багдат Каиров.

След четвърт час игра гърците удвоиха аванса си. Димитрос Пелкас засече с глава центриране в наказателното поле на Йоргос Масурас.

Ислам Чесников неуспешно се опита да върне гостите в двубоя. Негов удар се отби от левия страничен стълб.

Възпитаниците на Густаво Пойет лишиха срещата от интрига още преди почивката. Фотис Йоанидис направи преднината класическа, преди Димитриос Курбелис да засече с глава подаване на Константинос Цимикас за 4:0.

След почивката нещата допълнително се влошиха за казахстанците. Еркин Тапалов си отбеляза автогол в опит да изчисти центриране в наказателното поле.

Във финалния плейоф Грузия ще бъде домакин на европейския шампион за 2004 година Гърция. Отборът на Грузия не е играл на европейско първенство.

Уелс и Полша си осигуриха финален плейоф за участие на Евро 2024
Александър Донски се класира за полуфиналите на двойки на турнир по тенис в Португалия