През следващите месеци ще има промени в наредбите, свързани със специализацията и подготовката на кадри в здравеопазването, както и с кариерното им развитие. Това заяви в "Денят започва" заместник-председателят на парламентарната комисия по здравеопазване проф. Георги Михайлов, член на ПГ на "БСП за България".
Целта е младите медици да имат по-добра възможност за професионално израстване у нас.
По думите му болниците трябва да престанат да бъдат търговски дружества, но за тази промяна е нужен много внимателен анализ и не трябва да се прибързва.
Коалиционните партньори са подготвили конкретни промени в няколко области:
Промените ще започнат от законите за лечебните заведения и за лекарствата.
Според Георги Михайлов въвеждането на зелен сертификат в парламента е необходимост, но дебата за това се е проточил твърде дълго.
Той напомни, че основният начин за борба с ковид пандемията са ваксинациите и противоепидемичните мерки.
Целия разговор вижте във видеото.
С изкуствен интелект разчетоха древни свитъци, погребани при изригването на Везувий
Фреска в базиликата „Сан Клементе“ може да разкрие реалния образ на светите братя Кирил и Методий
Продадоха портрет на гола жена от Модиляни за рекордните над 63 милиона долара
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района