На извънредна пресконференция на ГЕРБ бившият министър на финансите Кирил Ананиев заяви, че е изключително притеснен от случващото се през последните 24 часа в държавата.
Без аргументи са уволнени директорите на НАП и Агенция "Митници", което е довело до огромно напрежение в тези две агенции, според него.
Той разказа, че като министър в първия служебен кабинет на президента Радев е бил увещаван от президента да освободи директорите на тези две агенции, но е отказал.
ГЕРБ попита защо в МВР се назначават хора, участвали в основаването на партията на Васил Божков "Българско лято", кой е спуснал кандидатурите на новите директори на финансовия министър и настанява ли се олигархията в държавната администрация?
Вицепрезидентът Йотова: Това е бюджетът, който да осигури на някой изборите без реформи
Купуваме по-евтини портокали и ябълки, плащаме по-скъпо за картофи и кашкавал
Двойно убийство и самоубийство разследва полицията в пловдивското село Поповица
Европа отговори на американския план за мир в Украйна със собствен модифициран вариант - вижте го