Гергана Топалова продължава към 1/4 финалите в Анталия

15:28, 18.02.2021
Чете се за: 00:27 мин.
Тенис
гергана топалова продължава финалите анталия

Българката, поставена под номер 4 в турнира, беше повече от категорична срещу гръцката квалифкантка Сапфо Сакелариди, надигравайки я с 6:2, 6:0 по време на турнира на клей от сериите ITF в турския курорт.

Срещата продължи едва 64 минути, като Топалова спечели последните 10 гейма в мача, който иначе започна привидно равностойно.

Двете се движиха плътно в резултата до 2:2 в първия сет преди българката да вдигне темпото и буквално да отвее представителката на южната ни съседка.

По този начин Гергана продължава с почти перфектното си представяне в турнира, след като за своите два мача до момента, тя е загубила само два гейма.

По късно днес пък Топалова, заедно с Петя Аршинкова, ще излязат за своя 1/4 финален двубой на двойки, като техни съпернички ще бъдат италианките Аурора Дзантедески и Ариана Дзукини.