16:04, 11.03.2021
Чете се за: 00:27 мин.
Тенис
гери топалова финал анталия

Българката надигра №374 в световната ранглиста и пета поставена в турнира японка Наги Ханатани след 6:4, 6:3 и по този начин продължава към 1/4 финалите на турнира на червени кортове в турския курорт.

В първия сет Топалова осъществи ранен пробив, за да поведе с 3-0, но японката върна брейка и при 4-4 изравни резултата. За щастие, родната ни представителка проби за втори път в решителния десети гейм, печелейки по този начин първия сет.

Във втората част ситуацията се повтори, но този път Ханани съумя да стигне до равенство още при 2-2. В осмия гейм обаче Топалова проби за 5-3 и на свой сервис затвори срещата след час и 46 минути игра.

В следващия кръг българката ще играе срещу представителка на Корея, която ще бъде определена от двубоя между На-Лае Хан и Сохюн Парк.