Германия разгроми десетима от Лихтенщайн

Германия Илкай Гюндоган Томас Мюлер Марко Ройс
23:40, 11.11.2021
Чете се за: 02:42 мин.

Германия победи Лихтенщайн с 9:0 в мач от световните квалификации за Мондиал 2022 в Катар. Йенс Хофер получи директен червен картон още в 9-ата минута, а играчите на Ханзи Флик се възползваха от численото предимство. Лирой Сане и Томас Мюлер се отчетоха с по 2 попадения, а Илкай Гюндоган, Марко Ройс и Ридле Баку също попаднаха сред голмайсторите. Даниел Каугман и Макс Гьопел си отбелязаха автоголове.

Двубоят започна по кошмарен начин за гостите, които останаха с човек по-малко заради грубо нарушение на Йенс Хофер в собственото му наказателно поле. Илкай Гюндоган реализира последвалата дузпа и откри резултата.

В 20-ата минута възпитаниците на Мартин Щоклаза отново успяха да си навредят сами. Даниел Каугман си отбеляза автогол, за да направи резултата 2:0.

В следващата атака баварците увеличиха преднината си след удар на Лирой Сане в долния десен ъгъл на противниковата врата.

Преди почивката Марко Ройс също записа името си сред голмайсторите за 4:0.

След паузата атаките на германците продължиха. Лирой Сане удвои головата си сметка за вечерта, след като засече подаване на Марко Ройс.

В 57-ата минута резервата Лукас Нмека нацели дясната греда след плътен изстрел извън наказателното поле.

Томас Мюлер също се разписа в 76-ата минута с глава. Само 4 минути по-късно Ридле Баку последва примера му и отбеляза 7-ото попадение с шут в горния десен ъгъл.

Томас Мюлер съумя да вкара още един гол преди последния съдийски сигнал, а Макс Гьопел оформи крайното 9:0 с втори автогол в срещата.

Ханзи Флик е първият наставник, който печели първите си 6 мача начело на тима, а футболистите му отбелязаха рекордния брой от 27 гола в този период.

Отборът на Германия, който вече се класира за Световното първенство е лидер в група “J” с актив от 27 пункта. Лихтенщайн е последен само с точка.