Гимнастичките Елвира Краснобаева и Никол Тодорова завоюваха общо шест медала от турнира в Бърно

гимнастичките елвира краснобаева никол тодорова завоюваха общо шест медала турнира бърно
Снимка: БФХГ, Анна Недкова
15:07, 04.06.2023

Елвира Краснобаева и Никол Тодорова спечелиха общо шест медала на международния турнир по художествена гимнастика за девойки "Тарт къп" в Бърно (Чехия).

Двете грации завоюваха общ шест отличия - 4 златни, 1 сребърен и 1 бронзов.

Елвира Краснобаева показа стабилна игра и завоюва златото в многобоя и на финалите на топка и на бухалки.

Силна игра показа и Никол Тодорова, която се връща от Чехия с пълен комплект медали - злато на финала на лента, сребро на обръч и бронз в многобоя.

На финалите днес Краснобаева стана шампионка на топка с 32.200 точки и на бухалки с 30.100, а Николова взе злато на лента с 28.800 точки и сребро на обръч с 29.900.

Отлично представяне за българските грации преди Световното първенство за девойки, което ще проведе следващия месец в Клуж-Напока (Румъния).

Съдия за България на това състезание беше Рада Вражева.

Така България вече има седем отличия от Бърно, след като снощи Лъчезара Пекова стана втора в многобоя. От 15.00 часа българската ще играе на финалите на всичките четири уреда.

Ангел Христов е получил инфаркт от емоцията при срещата си с близките, твърди свещеник
Лоренцо Мичели: Нивото ни се повишава с всеки мач