Отсечката на Околовръстното между бул. "Братя Бъкстон" и АМ "Люлин" е най-сложното съоръжение в целия Околовръстен път. Такова съоръжение в България не е правено. Това коментира в Сутрешния блок на БНТ главният архитект на София Здравко Здравков.
Той обясни, че строежът на метростанция до Витоша включва изграждане на нов транспортен хъб с нова автогара и буферен паркинг. Ако намерим начин да направим интермодален хъб на Околовръстното, такова нещо ще бъде уникално за света, категоричен е главният архитект.
Той коментира и проблема с къщата на Иван Гешов в София, като обясни, че 50 000 лв е последната санкция към собствениците, която е била намалена на 20 000 лв.
Очевидно има нежелание от страна на собственика да я запази. Ние работим за механизъм, който да подпомага тези собственици чрез програмата за културно наследство, обясни главният архитект.
За дългоочакваната реконструкция на площад "Света Неделя" Здравков заяви, че в момента с екипа на италианските проектанти се събират изходни данни и от другата седмица започва работа. Заради пандемията просто нещата се отложиха, допълни архитектът.
Предстои и започването на работата по разширяването на пешеходната зона от улица "Съборна" до Градската градина.
Вижте целия разговор във видеото!
Окръжната прокуратура в Русе ръководи разследването за откритата лаборатория за фентанил в София
КРИБ призова Столичния общински съвет да започне процедура по концесиониране на „Топлофикация София“
Възрастен мъж загина, докато спасявал друг от удавяне във вир край с. Къпиново
Иззеха между 6 и 10 кг фентанил при акция в София, има задържани (СНИМКИ)
Депутати изслушаха майката на Ива Михайлова, която има забрана да се лекува у нас