Гол на Филип Кръстев вдъхнови Славия за първа победа за сезона

09:18, 29.09.2020
Чете се за: 00:51 мин.
Български футбол
гол филип кръстев вдъхнови славия първа победа сезона

Отборът на Славия победи като домакин тима на Царско село 1:0 в последния мач от седмия кръг на efbet Лига.

Единственото попадение в срещата падна в средата на второто полувреме и бе дело на обещаващия талант Филип Кръстев, а преди и след него футболистите на Любослав Пенев пропуснаха няколко много чисти голови положения.

За "белите" това е първа победа от началото на сезона, след като до момента отборът имаше едно равенство и пет загуби.

Дебют за Царско село направи Иван Бандаловски, който започна като титуляр в защитата на отбора.

Още в 11-ата минута Лука стреля опасно, но вратарят на Славия Стергиакис спаси.

В 26-ата минута гредата за първи път бе верен помощник на „белите“.

Кавдански стреля с глава, но топката се удари в десния стълб и излезе в аут.

Малко преди почивката Мертенс имаше добра възможност, но бе блокиран.

В края на първото полувреме Борис Галчев изпълни добре пряк свободен удар, но топката се удари за втори път в напречната греда.

През втората част отборът на Царско село имаше още няколко изгодни ситуации, но мерникът на нападателите изневери.

Славия поведе в резултата в 72-ата минута. Емил Стоев центрира отлично от дясно към наказателното поле, където Филип Кръстев засече топката с глава за 1:0.

До края на мача играчите на Царско село се активизираха, но на два пъти Стергиакис отрази удари на съперникови футболисти.

Малко преди края на срещата Геролему стреля, но Стергиакис спаси.

Търговци излизат на протест в Кубрат
Инж. Иван Досев: Нямам данни, че Камарата на строителите диктува как да бъде строена АМ "Струма"