Гол на Левандовски от дузпа донесе успеха на Барселона в гостуването на Осасуна

Роберт Левандовски Барселона
10:12, 04.09.2023

Барселона победи Осасуна с 2:1 като гост в двубой от четвъртия кръг на испанската футболна Ла Лига. Каталунският гранд постигна трети пореден успех и заема трета позиция във временното класиране с 10 точки, докато Осасуна допусна втора загуба и остава десети с 6 точки в актива си.

Жюл Кунде реализира за 1:0 в полза на Барселона в първата минута на добавеното време на първата част, засичайки топката с глава след изпълнение на ъглов удар от Илкай Гюндоган. Френки де Йонг пропусна да се разпише през първото полувреме, когато удари греда, а след него Левандовски не успя добавката. 16-годишният Ламин Ямал също застраши вратата на Осасуна в десетата минута, но изстрелът му бе блокиран.

Тимът на Осасуна изравни в 76-ата минута със страхотно попадение на аржентинеца Луис Авила. Победният гол за гостите бе дело на Роберт Левандовски в 85-ата минута от дузпа.

Домакините останаха с човек по-малко в 84-ата минута заради червения картон на Алехандро Катена при нарушението срещу Левандовски, довело до дузпата за Барселона. Футболистите на Осасуна също имаха претенции за дузпа в добавеното време, но такава не бе отсъдена.