Гол от дузпа дари Арсенал с първа победа на "Олд Трафорд" от 14 години насам във Висшата Лига

22:45, 01.11.2020
Чете се за: 00:45 мин.
гол дузпа дари арсенал първа победа олд трафорд години насам висшата лига

Точен от бялата точка за "артилеристите" беше Пиер-Емерик Обамеянг, с което той помогна на своя тим да победи като гост Манчестър Юнайтед с 1:0 в дербито на седмия кръг на Висшата лига на Англия.

Габонецът отбеляза единственото попадение в 69-ата минута, след като главният съдия Майк Дийн отсъди нарушение за фаул на Пол Погба срещу Ектор Бейерин.

Двубоят на "Олд Трафорд" предложи много малко интересни моменти и сериозна доза тактическо надлъгване.

Най-интересното положение през първото полувреме се откри пред бразилецът Вилиан, чийто изстрел облиза горната греда на Давид де Хеа.

След като гостите поведоха играта се поотвори, но положенията продължиха да липсват.

Най-близо "червените дяволи" бяха до изравняването в 85-ата минута, когато центриране на резервата Дони ван де Беек се отклони от Мохамед Елнени в главата на вратаря Бернд Лено, а след това топката се отби и в страничния стълб.

С победата Арсенал излезе на осмо място в класирането с 12 точки, докато Юнайтед е едва 15-ти със 7 пункта, но и мач по-малко.

За "топчиите" победата е с особено значение, тъй като за тях това бе първа победа като гост на Юнайтед за първенството в последните 14 години. Също така Арсенал за първи път от пет години надигра отбор така-наречения топ 5 далеч от дома.