Голдън Стейт обърна Лейкърс в края за седми успех през сезона

11:37, 19.01.2021
Чете се за: 00:52 мин.
Баскетбол

"Войните" се наложиха като гости на шампионите със 115:113, за да сложат край на серията на Лейкърс от пет поредни успеха в мач от редовния сезон на НБА.

Стеф Къри и компания имаха пасив от 14 точки малко след началото на последната част, но осъществиха страхотен обрат, който им осигури и седми успех от началото на сезона.

"Езерняците" доминираха изцяло в първите две части, а тройка на Леброн Джеймс в началото на решителните 12 минути осигури на неговия отбор преднина от 14 точки.

Възпитаниците на Стив Кър обаче се мобилизираха и след серия от 15:2 се доближиха само на точка от Лейкърс. Кош на Дреймънд Грийн 2:40 минути преди сирената пък изведе гостите напред за първи път в двубоя.

В последните секунди Леброн имаше прекрасна възможност да донесе успеха на Лейкърс, но направи пропуск при стрелба за три точки.

За победителите Стеф Къри завърши с 26 точки и 7 асистенции, а Кели Оубър добави 23 пункта. Силно от пейката се включи Ерик Паскал, който допринесе с 19 точки за 19 минути на паркета.

За Лейкърс най-резултатен стана Денис Шрьодер с 25 точки, Леброн се отчете с 19, а Антъни Дейвис записа 17 точки и 17 борби.

След този успех Голдън Стейт се изкачи до 7-то място на Запад с актив от 7 победи и 6 загуби, докато Лейкърс остава на върха в същата конференция с баланс от 11-4.