Григор Димитров победи Фонини за място в 1/8-финалите на "Мастърс" турнира в Париж

григор димитров победи фонини финалите мастърс турнира париж
19:33, 02.11.2022
Чете се за: 01:57 мин.

Григор Димитров се класира за осминафиналите на турнира от сериите "Мастърс" 1000 във френската столица Париж с награден фонд от шест милиона евро.

Най-добрият български тенисист изигра страхотен двубой срещу Фабио Фонини и се наложи с 6:0, 7:5. Това беше седми дуел между двамата, а българинът вече води с 5-2 победи над този опонент. В спор за място на четвъртфиналите Григор Димитров ще срещне световния №1 Карлос Алкарас, който по-рано днес нямаше никакви проблеми в двубоя си с Йошихито Нишиока – 6:4, 6:4.

Григор Димитров изигра перфектен първи сет, в който не загуби нито един гейм и се наложи с 6:0 след 32 минути игра. Българинът продължи да доминира и през втората част, в която проби в четвъртия гейм и поведе с 3:1. Фонини обаче успя веднага да навакса изоставането си и върна пробива, след което изравни за 3:3.

В десетия гейм, при сервис на Фонини, Григор Димитров стигна до два мачбола, но във въпросните разигравания италианецът действа безупречно и успя да се измъкне – 5:5. Сервирайки за място в тайбрека, Фонини трябваше да спасява още 3 мачбола, при това поредни. Италианецът отрази първите два, но при третия Димитров затвори срещата.